Home Nejnovější Galerie Blog Workshop Toskánsko Kontakt

Fotografický workshop Toskánsko

Toskánsko mezi fotografy proslulo jedinečně zvlněnou krajinou se statky na vršcích vln, s cypřiši a borovicemi vysázenými v okolí cest, s proměnlivým počasím přinášejícím neustálé změny a v neposlední řadě skvělým světlem.
Toskánsko

Co vám ukážu?

Navštívíme všechna klasická místa ve Val d'Orcia a na každém z nich budeme fotit nejméně jedno ráno či večer. Ukážu vám, odkud se obvykle fotí i pozice, které nezná každý. Ale zdaleka nejen to. Prakticky procvičíme vyhledávání kompozic v krajině i vyhledávání míst odkud je zachytit. Každý den strávíme cestováním po krajině, budeme se přizpůsobovat počasí, neustále se měnícím podmínkám a především světlu.

Navštívíme i starobylá toskánská městečka, užijeme si italské espresso, ochutnáme místní vína i proslavenou italskou kuchyni. Nasajeme poklidnou atmosféru Toskánska a alespoň přičichneme k tomu pomalému způsobu života mimo hlavní turistickou sezónu.

A proč právě se mnou?

Do Toskánska jezdím fotit od roku 2006, poslední roky na jaře i na podzim. I po tolika letech se na každé focení v Toskánsku pečlivě připravuji, hledám nová místa a novou inspiraci.

V rámci teoretické části vám ukážu jak se připravovat na fotografické expedice s pomocí internetu. Ukážu vám fotografie jednotlivých lokalit a společně rozebereme jejich přednosti i případné nedostatky. Ukážu vám také, jak fotografie zpracovávám.

Navíc, jsem autorem fotografického průvodce Toskánsko pro mobilní aplikaci Fripito. Příprava průvodce značně posunula moje znalosti Toskánska. Strávil jsem stovky hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledávání v mapách, sběrem a ověřováním informací.

Termín

21. - 27. dubna 2021

Předpokládaný program

středa: sraz v 16:00 u ubytování, ubytování, večerní focení
čtvrtek - pondělí: ranní focení, objevování Toskánska, večerní focení
úterý: ranní focení, odjezd

Doporučená výbava

- zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektivy prakticky jakéhokoli rozsahu, využijeme jak širokoúhlá tak dlouhá skla
- pořádný stativ a kabelová spoušť (může nahradit IR nebo rádiová spoušť)
- přechodové ND filtry jsou velmi potřebné, pokud je nevlastníte, doporučuji si je půjčit
- boty do terénu a igelitovou tašku nebo pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit
Toskánsko

Lektor

Emil Čelustka, Fotografie z Toskánska, //tuscany.photos/emil-celustka.html

Cena

6.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování v rámci workshopu, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu a ukázky prací lektora.
Cena neobsahuje: Dopravu v rámci workshopu, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý z účastníků sám.

Doprava vozem

Cestovat můžete vlastním vozem, ale s ohledem na vzdálenost a náklady doporučuji spolujízdu. K dispozici jsou 3 místa u mě ve voze a domluvíme i druhý vůz. Přesné podmínky spolujízdu si musíte dohodnout s majitelem vozidla. Najedeme téměř 3.000 km a náklady bývají do 3.500 Kč na hlavu.

Kdo pojede se mnou: Před vlastním odjezdem vybírám 4.000 Kč jako zálohu na spolujízdu. Záloha bude předmětem výúčtování.

Doprava letecky

Cestovat můžete i letecky na mezinárodní letiště v Pise. Na letišti si půjčíte vůz a posledních 160 km ujedete za necelé 3 hodiny. Pro tento případ je ideální, pokud budete alespoň dva.

Možná ale nechcete vůbec řídit. Proto je možné dohodnout i variantu, kdy skupinu maximálně 7 fotografů vyzvednu na letišti v Pise a po celou dobu workshopu vás budu vozit v 8 místné dodávce. Termín a podmínky je třeba dohodnout individuálně dopředu.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťuji rezervaci ubytování na statku poblíž nejzajímavějších lokací tak, aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Většina nejlepších lokací je s dojezdem do 15 minut. Na statku bývají v rámci apartmánu obvykle dvoulůžkové pokoje převážně s manželskou postelí a k dispozici je vybavená kuchyňka. Cena za nocleh bývá do 35€ za noc, 6 nocí za 210€.

Částku za ubytování je obvykle třeba zaplatit po příjezdu v hotovosti v eurech. O podrobnostech a přesné ceně budete informováni před odjezdem.

Stravování

Snídat budeme až po ranním focení z vlastních zásob a budete mít možnost si nakoupit u pekaře a v obchodě. Obědy a večeře v restauraci nebo si něco uvaříme. Všechno potřebné se dá v Itálii koupit často levněji než v Česku.

Toskánsko

Storno

Celý letošní rok je tak nějak naruby a proto i storno podmínky budou letos jiné. Pokud se zaregistrujete, obdržíte pouze poděkování a potvrzení registrace, nikoli výzvu k úhradě. 10 - 7 dní před odjezdem všechny přihlášené zkontaktuju telefonicky a v případě pro cestu vhodné situace vám obratem pošlu výzvu k úhradě. Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete necestovat, žádný problém, regisraci jen zruším.

Prosím vezměte na vědomí, že s ohledem na výše uvedené podmínky vám nebudu schopen sdělit, kde budeme ubytovaní ani žádné další detaily týkající se ubytování. Vše se koncentruje do posledních dní před plánovaným odjezdem a rezervaci ubytování provedu až opravdu na poslední chvíli, podle skutečného počtu účastníků. Nemusíte se ale bát, dělám to tak celý život a vždy jsme byli spokojení.

Za sebe můžu říci, že se do Toskánska po jarní pauze těším tak moc, že pojedu s jakýmkoli počtem účastníků.

Z hlediska aktuálních rizik je cesta a fotografování v Toskánsku možná bezpečnějčí než dovolená v Česku či na Slovensku. Itálie nemá "druhou vlnu" tak silnou jako my, navíc fotograficky zajímavé oblasti v Toskánsku jsou řídce osídlené a pokud si budete přát, můžeme zcela vynechat návštěvy restaurací. Do styku tak přijdete prakticky jen s ostatními účastníky workshopu.

Snad vám tyto řádky usnadní rozhodování a plánování podzimního focení..

Něco navíc?

Roky jezdím do Toskánska fotit s kamarády a nechci na tom nic měnit. Plány na další den probíráme společně a navštívit můžeme i místa, která jste si vyhlédli a která nejsou na programu. A protože v běžném životě denně vařím, převážně italskou kuchyni, tak pro přátele rád uvařím i v Toskánsku. Chápu, každý se trochu bojí a nechce to riskovat, ale zatím všichni byli velmi příjemně překvapení a nakonec jsem pokaždé rozdával recepty. Tak seberte trochu odvahy a zbytečné zásoby nechte doma. Navíc, vaření časově i finančně mnohem méně náročné než návštěva restaurace. Dámská porce za 2€, porce pro chlapy za 3€..

A pokud si budete přát, můžeme vyrazit o den dřív na noc tak, aby jsme v Toskánsku stihli východ slunce na některé ze zajímavých lokací. Budeme sice unavení po cestě celou noc, ale to ranní focení může být velmi zajímavé. Získáme tak navíc i skoro celý den. A ten je pro vás zdarma..

Registrace

Toskánsko
Copyright © 2004 - 2021 Emil Čelustka