HomeGalerieBlogWorkshop Cinque TerreWorkshop ToskánskoWorkshop Moravské Toskánsko ↗Dárkové poukazyKontakt

Fotografický workshop Toskánsko

Toskánsko mezi fotografy proslulo jedinečně zvlněnou krajinou se statky na vršcích vln, s cypřiši a borovicemi vysázenými v okolí cest, s proměnlivým počasím přinášejícím neustálé změny a v neposlední řadě skvělým světlem.
Pisanella, Toskánsko

Co vám ukážu?

Navštívíme všechna klasická místa ve Val d'Orcia a na každém z nich budeme fotit nejméně jedno ráno či večer. Ukážu vám, odkud se obvykle fotí i pozice, které nezná každý. Ale zdaleka nejen to. Prakticky procvičíme vyhledávání kompozic v krajině i vyhledávání míst odkud je zachytit. Každý den strávíme cestováním po krajině, budeme se přizpůsobovat počasí, neustále se měnícím podmínkám a především světlu.

Navštívíme i starobylá toskánská městečka, užijeme si italské espresso, ochutnáme místní vína i proslavenou italskou kuchyni. Nasajeme poklidnou atmosféru Toskánska a alespoň přičichneme k tomu pomalému způsobu života mimo hlavní turistickou sezónu.

A proč právě se mnou?

Do Toskánska jezdím fotit od roku 2006, poslední roky na jaře i na podzim. I po tolika letech se na každé focení v Toskánsku pečlivě připravuji, hledám nová místa a novou inspiraci.

V rámci teoretické části vám ukážu jak se připravovat na fotografické expedice s pomocí internetu. Ukážu vám fotografie jednotlivých lokalit a společně rozebereme jejich přednosti i případné nedostatky. Ukážu vám také, jak fotografie zpracovávám.

Navíc, jsem autorem fotografického průvodce Toskánsko pro mobilní aplikaci Fripito. Příprava průvodce značně posunula moje znalosti Toskánska. Strávil jsem stovky hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledávání v mapách, sběrem a ověřováním informací.

Termíny

30. října - 5. listopadu 2024
24. - 30. dubna 2025

Předpokládaný program

1. den: sraz v 15:00 (v dubnu v 16:00), ubytování, večerní focení
2.-6. den: ranní focení, objevování Toskánska, večerní focení
7. den: ranní focení, ukončení workshopu, odjezd domů

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektivy celého rozsahu, využijeme jak širokoúhlá tak dlouhá skla (nezapomeňte doma sluneční clonu/y!)
- pořádný stativ a dálková spoušť (kabelová, IR, BT nebo wifi spoušť)
- přechodové ND filtry jsou velmi potřebné, pokud je nevlastníte, doporučuji si je půjčit
- gumáky nebo alespoň boty do terénu a igelitovou tašku či pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit
Val d’Elsa, Toskánsko

Lektor

Emil Čelustka, Galerie z Toskánska

Cena

7.990 Kč
Cena obsahuje:
- 6x večerní focení
- 6x ranní focení
- návštěvy fotolokací a městeček během dne
- odborné vedení při fotografování
- osobní konzultace v průběhu focení
- přednášku o teorii fotografování
- přednášku o stativech
- přednášku o managementu fotografií
- přednášku a ukázku zpracování fotografií
- odhalování manipulovaných fotografií
- praktický seznam balení
Cena neobsahuje:
- dopravu do místa konání
- dopravu během workshopu
- náklady na ubytování ani místní poplatky
- stravu ani nápoje
- cestovní pojištění
Jaký je postup:
- ihned budete vyzváni k úhradě zálohy 1.000 Kč
- úhrada zálohy vám zajistí místo na workshopu
- 30 dnů před WS budete vyzváni k úhradě 6.990 Kč
- při registraci v posledních 6 týdnech před konáním workshopu budete vyzváni rovnou k úhradě celé čásky

Doprava

Můžete cestovat vlastním vozem, ale jsou tu i jiné možnosti. Více informací...

Spolujízda:
Najedeme téměř 3.000 km a náklady bývají okolo 4.000 Kč na hlavu v plně obsazeném voze. Přesné podmínky spolujízdy si musíte dohodnout s majitelem vozidla.
K dispozici jsou 3 místa u mě ve voze. Před odjezdem vybírám 4.000 Kč jako zálohu na spolujízdu. Záloha bude předmětem výúčtování.
Letecky:
Cestovat můžete i letecky na mezinárodní letiště v Pise. Na letišti si půjčíte vůz a posledních 160 km ujedete za necelé 3 hodiny. Pro tento případ je lepší, pokud budete alespoň dva a o náklady na půjčení vozu se podělíte.
Dodávkou:
Možná ale nechcete vůbec řídit. Je možné, že skupinu maximálně 7 fotografů vyzvednu v Česku nebo na letišti v Pise a po celou dobu workshopu vás budu vozit v 8 místné dodávce. Termín a podmínky je třeba dohodnout předem.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťuji rezervaci ubytování na statku poblíž nejzajímavějších lokací tak, aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Většina nejlepších lokací je s dojezdem do 30 minut. Na statku bývají v rámci apartmánu obvykle dvoulůžkové pokoje převážně s manželskou postelí a k dispozici je vybavená kuchyňka. Cena za nocleh bývá okolo 45€ za noc, 6 nocí za 270€. Single na pokoji může být až za dvojnásobek ceny.

Protože neznám dopředu ani počet účastníků ani složení skupiny či individuální požadavky, ubytování vybírám až po zaplacení plné ceny workshopu. O podrobnostech a přesné ceně budete informováni před odjezdem.

Stravování

První snídaně z vlasních zásob, na další dny budete mít možnost si nakoupit u pekaře a v obchodě. Obědy a večeře v restauraci nebo si něco uvaříme. Všechno potřebné se dá v Itálii koupit často levněji než v Česku.

Val d’Orcia, Toskánsko

Storno podmínky

V životě se může stát spousta věcí a proto je dobré znát i podmínky případného storna. Více informací...

Pokud jste doplatek ještě neuhradili:
Platba na potvrzení registrace ve výši 1.000 Kč je nevratná. Pokud se nemůžete v zamýšleném termínu zúčastnit a rozhodnete se pro účast na jiném mém workshopu či termínu, vaši registraci i se zaplacenou zálohou bezplatně převedu na nový termín. O nic tak nepřijdete.
Pokud na výzvu o doplatek nereagujete:
Pokud na výzvu o doplatek ceny workshopu v následujících 10 dnech nezareagujete a neprovedete platbu doplatku, budu nucen to považovat za storno vaší rezervace a místo na workshopu nabídnu jinému účastníkovi. V takovém případě částka 1.000 Kč propadá.
Pokud jste doplatek už uhradili:
Pak storno provádíte v posledních 30 dnech před odjezdem a já budu nucen z ceny workshopu odečíst částku za váš podíl na ubytování. Kladný rozdíl vám vrátím, záporný rozdíl po vás budu požadovat doplatit. Pro tyto případy doporučuji sjednání komerčního pojištění storna cesty.

Něco navíc?

Jsem otevřený vašim nápadům. Plány na další den probíráme společně a navštívit můžeme i místa, která jste si vyhlédli a která nejsou na programu. A protože v běžném životě denně vařím, převážně italskou kuchyni, tak pro vás rád uvařím i v Toskánsku. Chápu, každý se trochu bojí a nechce to riskovat, ale zatím všichni byli velmi příjemně překvapení a nakonec jsem pokaždé rozdával recepty. Tak seberte trochu odvahy a zbytečné zásoby nechte doma. Navíc, vaření je časově i finančně mnohem méně náročné než návštěva restaurace. Porce za 4€..

A pokud si budete přát, můžeme vyrazit o den dřív na noc tak, abysme v Toskánsku stihli východ slunce na některé ze zajímavých lokací. Budeme sice unavení po cestě celou noc, ale to ranní focení může být velmi zajímavé. Získáme tak skoro celý den navíc. A ten je pro vás zdarma..

Zapůjčení fotografického vybavení

Jsem připraven vám zapůjčit potřebné fotografické vybavení tak, aby vám tato služba ušetřila čas a zlepšila vaši první zkušenost s fotografováním krajiny teleobjektivy. V nabídce je i tělo Canon a stabilní stativy pro různě vysoké postavy. K dispozici je i spousta dalších užitečných věcí a drobností, které na stránce popsány nejsou. Ptejte se.

Více na Zapůjčení fotografické techniky. Pokud máte o službu zájem, uděláte nejlépe, pokud připíšete vzkaz do poznámky k registraci.

Registrace

Val d’Orcia, Toskánsko
Copyright © 2004 - 2024 Emil Čelustka
Informace o ochraně osobních údajů a užití cookies