HomeNejnovějšíGalerieBlogWorkshop Cinque TerreWorkshop ToskánskoKontakt

Fotografický workshop Toskánsko

Toskánsko mezi fotografy proslulo jedinečně zvlněnou krajinou se statky na vršcích vln, s cypřiši a borovicemi vysázenými v okolí cest, s proměnlivým počasím přinášejícím neustálé změny a v neposlední řadě skvělým světlem.
Toskánsko

Co vám ukážu?

Navštívíme všechna klasická místa ve Val d'Orcia a na každém z nich budeme fotit nejméně jedno ráno či večer. Ukážu vám, odkud se obvykle fotí i pozice, které nezná každý. Ale zdaleka nejen to. Prakticky procvičíme vyhledávání kompozic v krajině i vyhledávání míst odkud je zachytit. Každý den strávíme cestováním po krajině, budeme se přizpůsobovat počasí, neustále se měnícím podmínkám a především světlu.

Navštívíme i starobylá toskánská městečka, užijeme si italské espresso, ochutnáme místní vína i proslavenou italskou kuchyni. Nasajeme poklidnou atmosféru Toskánska a alespoň přičichneme k tomu pomalému způsobu života mimo hlavní turistickou sezónu.

A proč právě se mnou?

Do Toskánska jezdím fotit od roku 2006, poslední roky na jaře i na podzim. I po tolika letech se na každé focení v Toskánsku pečlivě připravuji, hledám nová místa a novou inspiraci.

V rámci teoretické části vám ukážu jak se připravovat na fotografické expedice s pomocí internetu. Ukážu vám fotografie jednotlivých lokalit a společně rozebereme jejich přednosti i případné nedostatky. Ukážu vám také, jak fotografie zpracovávám.

Navíc, jsem autorem fotografického průvodce Toskánsko pro mobilní aplikaci Fripito. Příprava průvodce značně posunula moje znalosti Toskánska. Strávil jsem stovky hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledávání v mapách, sběrem a ověřováním informací.

Termíny

28. října - 3. listopadu 2023
27. dubna - 3. května 2024

Předpokládaný program

1. den: sraz v 15:00 u ubytování, ubytování, večerní focení
2.-6. den: ranní focení, objevování Toskánska, večerní focení
7. den: ranní focení, odjezd

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektivy prakticky jakéhokoli rozsahu, využijeme jak širokoúhlá tak dlouhá skla (nezapomeňte doma sluneční clonu/y!)
- pořádný stativ a kabelová spoušť (také IR, BT nebo wifi spoušť)
- přechodové ND filtry jsou velmi potřebné, pokud je nevlastníte, doporučuji si je půjčit
- gumáky nebo alespoň boty do terénu a igelitovou tašku či pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit
Toskánsko

Lektor

Emil Čelustka, Fotografie z Toskánska, //tuscany.photos/emil-celustka.html

Cena

7.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování v rámci workshopu, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu a ukázky prací lektora.
Cena neobsahuje: Dopravu v rámci workshopu, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý z účastníků sám.

Po registraci obdržíte výzvu k úhradě ve výši 1.000 Kč. Provedením této platby bude vaše registrace kompletní a vaše místo na workshopu jisté. K doplacení ceny workshopu budete vyzváni měsíc před konáním workshopu.

Doprava vozem

Cestovat můžete vlastním vozem, ale s ohledem na vzdálenost a náklady doporučuji spolujízdu. K dispozici jsou 3 místa u mě ve voze a domluvíme i druhý vůz. Přesné podmínky spolujízdu si musíte dohodnout s majitelem vozidla. Najedeme téměř 3.000 km a náklady bývají do 4.000 Kč na hlavu.

Kdo pojede se mnou: Před vlastním odjezdem vybírám 4.000 Kč jako zálohu na spolujízdu. Záloha bude předmětem výúčtování.

Doprava letecky

Cestovat můžete i letecky na mezinárodní letiště v Pise. Na letišti si půjčíte vůz a posledních 160 km ujedete za necelé 3 hodiny. Pro tento případ je ideální, pokud budete alespoň dva.

Možná ale nechcete vůbec řídit. Proto je možné dohodnout i variantu, kdy skupinu maximálně 7 fotografů vyzvednu na letišti v Pise a po celou dobu workshopu vás budu vozit v 8 místné dodávce. Termín a podmínky je třeba dohodnout individuálně dopředu.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťuji rezervaci ubytování na statku poblíž nejzajímavějších lokací tak, aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Většina nejlepších lokací je s dojezdem do 30 minut. Na statku bývají v rámci apartmánu obvykle dvoulůžkové pokoje převážně s manželskou postelí a k dispozici je vybavená kuchyňka. Cena za nocleh bývá do 45€ za noc, 6 nocí za 270€.

Částku za ubytování je obvykle třeba zaplatit po příjezdu v hotovosti v eurech. O podrobnostech a přesné ceně budete informováni před odjezdem.

Stravování

Snídat budeme až po ranním focení z vlastních zásob a budete mít možnost si nakoupit u pekaře a v obchodě. Obědy a večeře v restauraci nebo si něco uvaříme. Všechno potřebné se dá v Itálii koupit často levněji než v Česku.

Toskánsko

Storno

V životě se může stát spousta věcí a proto je třeba znát i podmínky případného storna.

Platba na potvrzení registrace ve výši 1.000 Kč je nevratná. Dobrou zprávou ale je, že pokud se rozhodnete pro jiný z nabízených termínů workshopů v Toskánsku či Cinque Terre, vaši registraci bezplatně převedu na zvolený workshop a termín. O nic tak nepřijdete.

Pokud jste na základě druhé již výzvy doplatili do celé ceny za workshop, tj. storno provádíte v posledních 30 dnech před odjezdem, budu nucen z ceny workshopu odečíst částku za váš podíl na ubytování (do 240€) a zbývající částka vám vrátím. Pouze v případě, že se podaří uvolněné místo obsadit jiným účastníkem, budu vám moci nabídnout přeregistraci na jiný termín (včetně celé zaplacené částky) nebo vrácení celého doplatku. Tuto službu vám ale nemohu zaručit a pro případné storno v posledních dnech před odjezdem si musíte sjednat komerční pojištění.

Pokud na výzvu o doplatek ceny workshopu v následujících 10 dnech nezareagujete a neprovedete platbu doplatku, budu nucen to považovat za storno vaší rezervace a místo na workshopu nabídnu jinému účastníkovi. V takovém případě částka 1.000 Kč propadá.

Snad vám tyto řádky usnadní rozhodování a plánování focení..

Něco navíc?

Jsem otevřený vašim nápadům. Plány na další den probíráme společně a navštívit můžeme i místa, která jste si vyhlédli a která nejsou na programu. A protože v běžném životě denně vařím, převážně italskou kuchyni, tak pro přátele rád uvařím i v Toskánsku. Chápu, každý se trochu bojí a nechce to riskovat, ale zatím všichni byli velmi příjemně překvapení a nakonec jsem pokaždé rozdával recepty. Tak seberte trochu odvahy a zbytečné zásoby nechte doma. Navíc, vaření časově i finančně mnohem méně náročné než návštěva restaurace. Porce za 4€..

A pokud si budete přát, můžeme vyrazit o den dřív na noc tak, aby jsme v Toskánsku stihli východ slunce na některé ze zajímavých lokací. Budeme sice unavení po cestě celou noc, ale to ranní focení může být velmi zajímavé. Získáme tak navíc i skoro celý den. A ten je pro vás zdarma..

Novinka!

Novinkou letošní sezóny je možnost zapůjčení fotografického vybavení tak, aby vám tato služba ušetřila čas a zlepšila vaši první zkušenost s fotografováním krajiny teleobjektivy.

Více na Zapůjčení fotografické techniky. Pokud máte o službu zájem, uděláte nejlépe, pokud připíšete vzkaz do poznámky k registraci.

Registrace

Toskánsko
Copyright © 2004 - 2023 Emil Čelustka