Fotografický workshop Toskánsko

Toskánsko mezi fotografy proslulo jedinečně zvlněnou krajinou se statky na vršcích vln, s cypřiši a borovicemi vysázenými v okolí cest, s proměnlivým počasím přinášejícím neustálé změny a v neposlední řadě skvělým světlem.
Toskánsko

Co vám ukážu?

Navštívíme všechna klasická místa ve Val d'Orcia a na každém z nich budeme fotit nejméně jedno ráno či večer. Ukážu vám, odkud se obvykle fotí i pozice, které nezná každý. Ale zdaleka nejen to. Prakticky procvičíme vyhledávání kompozic v krajině i vyhledávání míst odkud je zachytit. Každý den strávíme cestováním po krajině, budeme se přizpůsobovat počasí, neustále se měnícím podmínkám a především světlu.

Navštívíme i starobylá toskánská městečka, užijeme si italské espresso, ochutnáme místní vína i proslavenou italskou kuchyni. Nasajeme poklidnou atmosféru Toskánska a alespoň přičichneme k tomu pomalému způsobu života mimo hlavní turistickou sezónu.

A proč právě se mnou?

Do Toskánska jezdím fotit od roku 2006, poslední roky na jaře i na podzim. I po tolika letech se na každé focení v Toskánsku pečlivě připravuji, hledám nová místa a novou inspiraci.

V rámci teoretické části vám ukážu jak se připravovat na fotografické expedice s pomocí internetu. Ukážu vám fotografie jednotlivých lokalit a společně rozebereme jejich přednosti i případné nedostatky. Ukážu vám také, jak fotografie zpracovávám.

Navíc, jsem autorem fotografického průvodce Toskánsko pro mobilní aplikaci Fripito. Příprava průvodce značně posunula moje znalosti Toskánska. Strávil jsem stovky hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledávání v mapách, sběrem a ověřováním informací.

Termín

16. - 22. dubna 2020

Předpokládaný program

středa: sraz v 16:00 u ubytování, ubytování, večerní focení
čtvrtek - pondělí: ranní focení, objevování Toskánska, večerní focení
úterý: ranní focení, odjezd

Doporučená výbava

- zrcadlovka nebo systémová bezzrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektivy prakticky jakéhokoli rozsahu, využijeme jak širokoúhlá tak dlouhá skla
- pořádný stativ a kabelová spoušť (může nahradit IR nebo rádiová spoušť)
- přechodové ND filtry jsou velmi potřebné, pokud je nevlastníte, dopočuji si je půjčit
- boty do terénu a igelitovou tašku nebo pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit
Toskánsko

Lektor

Emil Čelustka, Fotografie z Toskánska, //tuscany.photos/emil-celustka.html

Cena

6.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování v rámci workshopu, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu a ukázky prací lektora.
Cena neobsahuje: Dopravu v rámci workshopu, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý z účastníků sám.

Doprava

Cestovat můžete vlastním vozem, ale s ohledem na vzdálenost a náklady doporučuji spolujízdu. K dispozici jsou 3 místa u mě ve voze a domluvíme i druhý vůz. Přesné podmínky spolujízdu si musíte dohodnout s majitelem vozidla. Najedeme téměř 3.000 km a náklady bývají do 3.500 Kč na hlavu.

Před vlastním odjezdem vybírám 4.000 Kč jako zálohu na spolujízdu. Záloha bude předmětem výúčtování.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťuji rezervaci ubytování na statku poblíž nejzajímavějších lokací tak, aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Většina nejlepších lokací je s dojezdem do 15 minut. Na statku bývají v rámci apartmánu obvykle dvoulůžkové pokoje s manželskou postelí a k dispozici je vybavená kuchyňka. Cena za nocleh bývá do 30€ za noc, 6 nocí za 180€.

Částku za ubytování je obvykle třeba zaplatit po příjezdu v hotovosti v eurech. O podrobnostech a přesné ceně budete informováni před odjezdem.

Stravování

Snídat budeme po ranním focení z vlastních zásob a bude možnost si i nakoupit u pekaře či v obchodě. Obědy a večeře po dohodě v restauraci nebo si něco uvaříme. Všechno potřebné se dá v Itálii koupit často levněji než v Česku.

Toskánsko

Storno

Storno své registrace můžete provést do 30 dnů před konáním workshopu. V takovém případě vám cena již uhrazeného workshopu bude vrácena v plné výši.

Stornovat svou registraci můžete i v posledních 30 dnech před konáním workshopu. V takovém případě však bude z ceny workshopu odečtena částka za váš podíl na ubytování (do 180€). Pokud se nám společně podaří uvolněné místo obsadit, bude vám vrácena celá zaplacená částka.

Něco navíc?

Roky jezdím do Toskánska fotit s kamarády a nechci na tom nic měnit. Plány na další den probíráme společně a navštívit můžeme i místa, která jste si vyhlédli a která nejsou na programu. A protože v běžném životě denně vařím, převážně italskou kuchyni, tak pro přátele rád uvařím i v Toskánsku. Chápu, každý se trochu bojí a nechce to riskovat, ale zatím všichni byli velmi příjemně překvapení a nakonec jsem pokaždé rozdával recepty. Tak seberte trochu odvahy a zbytečné zásoby nechte doma. Navíc, vaření časově i finančně mnohem méně náročné než návštěva restaurace. Dámská porce za 2€, porce pro chlapy za 3€..

A pokud si budete přát, můžeme vyrazit o den dřív na noc tak, aby jsme v Toskánsku stihli východ slunce na některé ze zajímavých lokací. Budeme sice unavení po cestě celou noc, ale to ranní focení může být velmi zajímavé. Získáme tak navíc i skoro celý den. A ten je pro vás zdarma..

RegistraceToskánsko
Copyright © 2004 - 2019 Emil Čelustka