HomeGalerieBlogWorkshop Cinque TerreWorkshop ToskánskoWorkshop Moravské Toskánsko ↗Dárkové poukazyKontakt

Fotografický workshop Cinque Terre

Itálie je nádherná zem a jedním z jejích klenotů je i jedinečná malá oblast na skalnatém a strmém pobřeží Ligurie zvaná Cinque Terre. Pět městeček, která se v roce 1997 dostala na seznam světového dědictví UNESCO.

Romantická městečka Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare jsou cílem mnoha zamilovaných, turistů a samozřejmě i fotografů.
Vernazza, Cinque Terre

Co vám ukážu a co vás naučím?

Navštívíme všechna městečka Cinque Terre, ale také přístav Portovenere, vojenský přístav La Spezia i malebné letovisko Levanto. V každém městečku Cinque Terre s přístavem strávíme jedno odpoledne a večer fotografováním.

Naučím vás komponovat a pořizovat fotografie ze stativu, s celoplošnými a přechodovými ND filtry, dálkovou spouští, na dlouhý čas. A ukážeme si, jak tato technika dokáže z fotografie odstranit většinu lidí.

V rámci teoretické části vám ukážu jak se připravuji na fotografické expedice s pomocí internetu. Společně si projdeme fotografie z lokalit, na kterých budeme fotit, a rozebereme jejich přednosti i nedostatky. Ukážu vám také, jak fotografie zpracovávám.

A proč právě se mnou?

Ligurie sousedí s Toskánskem a oblast Cinque Terre byla součástí několika mých cest do Toskánska i francouzské Provence. Oblast jsem si rychle zamiloval a rád se do ní vracím. Opakovaně pro mě byla inspirací, pořídil jsem zde spoustu zajímavých fotografií a seznámil se s mnoha zajímavými lidmi.

V posledních letech jedzdím do Cinque Terre fotit 2x ročně a stále se neúnavně se věnuji objevování nových zákoutí, odkud je možné městečka fotit. Když se detailně podíváte na některé mé fotografie, zjistíte, že nejsou pořízené z turistických stezek tak jako většina jiných. A já vás na ta místa vezmu a budeme z nich společně fotit.

Budeme malá skupinka, maximálně 5 účastníků. A budete mít dost prostoru na všechny vaše dotazy.

Termíny

7. - 12. května 2024
1. - 6. října 2024

Předpokládaný program

1. den: sraz v 15:00 (v říjnu 14:30), ubytování, podvečerní a večerní focení
2. - 5. den: ráno osobní volno, dopoledne výuka, oběd, návštěvy městeček Cinque Terre, podvečerní a večerní focení
6. den: ukončení workshopu, odjezd domů

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- širokoúhlé a standardní objektivy, především pro pokrytí rozsahu 12-100mm (výjimečně až 200mm)
- stabilní stativ a dálková spoušť (kabelová, IR, BT nebo wifi spoušť)
- přechodové a celoplošné ND filtry - jsou velmi potřebné, pokud je nevlastníte, doporučuji si je půjčit
- dostatečně pevné boty do lehkého terénu (gumáky nebudou potřeba)

Fyzická náročnost

Narozdíl od Toskánska je Cinque Terre o každodenním chození pěšky. Převýšení od místa parkování v žádném městečku není větší než 110 výškových metrů a vzdálenost jedním směrem je 1 km, u nejvzdálenějšího parkoviště 1,6 km. Pokud by pro vás tyto výšky a vzdálenosti měly být problémem, existuje řešení v podobě užití místního autobusu či vlaku. Jízdní řády se ale každý rok mění a tak případné omezení s vámi rád proberu telefonicky či mailem.

Manarola, Cinque Terre

Lektor

Emil Čelustka, Galerie Cinque Terre

Cena

6.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování v rámci workshopu, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu, ukázky prací lektora a 2 hod ukázky zpracování fotografií.
Cena neobsahuje: Dopravu v rámci workshopu, ubytování, místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý z účastníků sám.

Po registraci obdržíte výzvu k úhradě ve výši 1.000 Kč. Provedením této platby bude vaše registrace kompletní a vaše místo na workshopu jisté. K doplacení ceny workshopu budete vyzváni měsíc před konáním workshopu.

Doprava vozem

Cestovat můžete vlastním vozem, ale s ohledem na vzdálenost a náklady doporučuji spolujízdu. K dispozici jsou 3 místa u mě ve voze a nejspíš pojede i druhý vůz. Najedeme téměř 3.000 km a náklady bývají okolo 4.000 Kč na hlavu. Přesné podmínky spolujízdu si musíte dohodnout s majitelem vozidla.

Kdo pojede se mnou: Před vlastním odjezdem vybírám 4.000 Kč jako zálohu na spolujízdu. Záloha bude předmětem výúčtování.

Doprava letecky

Cestovat můžete i letecky na mezinárodní letiště v Pise. Na letišti si půjčíte vůz a posledních cca. 100 km ujedete za necelé 2 hodiny. Pro tento případ je ideální, pokud budete alespoň dva. Možná je i cesta z letiště vlakem do La Spezia, kde vás můžu vyzvednout.

Doprava dodávkou

Možná ale nechcete vůbec řídit. Proto je možné dohodnout i variantu, kdy skupinu maximálně 7 fotografů vyzvednu v Česku nebo na letišti v Pise a po celou dobu workshopu vás budu vozit v 8 místné dodávce. Termín a podmínky je třeba dohodnout individuálně dopředu.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťuji rezervaci ubytování ve vhodné lokaci v rámci Cinque Terre či v některé z okolních vesniček. Většina fotografických lokací je s dojezdem do 30 minut. V ubytování bývají obvykle dvoulůžkové pokoje a k dispozici je vybavená kuchyňka. Cena za nocleh bývá okolo 50 € za noc, 5 nocí za 250 €. Single na pokoji může být až za dvojnásobek ceny.

Protože neznám dopředu ani počet účastníků ani složení skupiny či individuální požadavky, ubytování vybírám až po zaplacení plné ceny workshopu. O podrobnostech a přesné ceně budete informováni před odjezdem.

Stravování

První snídaně z vlastních zásob, na další dny budete mít možnost si nakoupit u pekaře a v obchodě. Obědy a večeře v restauraci nebo si něco uvaříme sami. Všechno potřebné se dá v Itálii koupit často levněji než v Česku.

Vernazza, Cinque Terre

Storno

V životě se může stát spousta věcí a proto je třeba znát i podmínky případného storna.

Platba na potvrzení registrace ve výši 1.000 Kč je nevratná. Dobrou zprávou ale je, že pokud se rozhodnete pro jiný z nabízených termínů workshopů v Toskánsku či Cinque Terre, vaši registraci bezplatně převedu na zvolený workshop a termín. O nic tak nepřijdete.

Pokud jste na základě druhé již výzvy doplatili do celé ceny za workshop, tj. storno provádíte v posledních 30 dnech před odjezdem, budu nucen z ceny workshopu odečíst částku za váš podíl na ubytování a rozdíl vám vrátím nebo po vás budu požadovat chybějící část do ceny ubytování. Pro případné storno v posledních dnech před odjezdem si musíte sjednat komerční pojištění.

Pokud na výzvu o doplatek ceny workshopu v následujících 10 dnech nezareagujete a neprovedete platbu doplatku, budu nucen to považovat za storno vaší rezervace a místo na workshopu nabídnu jinému účastníkovi. V takovém případě částka 1.000 Kč propadá.

Snad vám tyto řádky usnadní rozhodování a plánování focení..

Něco navíc?

Jsem otevřený vašim nápadům. Plány probíráme společně a navštívit můžeme i místa, která jste si vyhlédli a která nejsou na programu. A protože v běžném životě denně vařím, převážně italskou kuchyni, tak pro vás rád uvařím i v Cinque Terre. Chápu, každý se trochu bojí a nechce to riskovat, ale zatím všichni byli velmi příjemně překvapení a nakonec jsem pokaždé rozdával recepty. Tak seberte trochu odvahy a zbytečné zásoby nechte doma. Navíc, vaření je časově i finančně mnohem méně náročné než návštěva restaurace. Porce za 4€..

A pokud si budete přát, můžeme vyrazit o den dřív na noc tak, aby jsme v Toskánsku či Ligurii byli už ráno. Budeme sice unavení po cestě celou noc, ale získáme tak skoro celý den navíc. A ten je pro vás zdarma..

Zapůjčení fotografického vybavení

Jsem připraven vám zapůjčit potřebné fotografické vybavení. I když v popisu nabídky převažují teleobjektivy, které v Cinque Terre nebudeme potřebovat, najdete tam tělo Canon nebo stabilní stativy pro různě vysoké postavy. K dispozici je i spousta dalších užitečných věcí a drobností, které na stránce popsány nejsou. Ptejte se.

Více na Zapůjčení fotografické techniky. Pokud máte o službu zájem, uděláte nejlépe, pokud připíšete vzkaz do poznámky k registraci.

Registrace

Cinque Terre
Copyright © 2004 - 2024 Emil Čelustka
Informace o ochraně osobních údajů a užití cookies