Home Nejnovější Galerie Blog Workshop Cinque Terre Workshop Toskánsko Kontakt

Fotografický workshop Cinque Terre

Itálie je nádherná zem a jedním z jejích klenotů je i jedinečná malá oblast na skalnatém a strmém pobřeží Ligurie zvaná Cinque Terre. Pět městeček, která se v roce 1997 dostala na seznam světového dědictví UNESCO.
Cinque Terre

Co vám ukážu?

Navštívíme všechna městečka Cinque Terre, ale také přístavy Portovenere a vojenský přístav La Spezia. V každém z městeček Cinque Terre s přístavem budeme fotit nejméně jedno ráno či večer.

A proč právě se mnou?

Ligurie sousedí s Toskánskem a oblast Cinque Terre byla součástí několika mých cest do Toskánska i francouzské Provence. Oblast jsem si rychle zamiloval a rád se do ní vracím. Opakovaně pro mě byla inspirací, pořídil jsem zde spoustu zajímavých fotografií a seznámil se s mnoha zajímavými lidmi. A právě v tom je fotografování v Cinque Terre velmi odlišné od fotografování v Toskánsku.

V rámci teoretické části vám ukážu jak se připravovat na fotografické expedice s pomocí internetu. Ukážu vám fotografie jednotlivých lokalit a společně rozebereme jejich přednosti i případné nedostatky. Ukážu vám také, jak fotografie zpracovávám.

Termíny

23. - 28. září 2022
8. - 13. května 2023

Předpokládaný program

1. den: sraz v 15:00 u ubytování, ubytování, večerní focení
2. - 5. den: ranní focení, osobní volno, návštěvy městeček Cinque Terre, večerní focení
6. den: ranní focení, odjezd

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektivy prakticky jakéhokoli rozsahu, využijeme jak širokoúhlá tak dlouhá skla (nezapomeňte doma sluneční clonu/y!)
- pořádný stativ a kabelová spoušť (může nahradit IR, BT nebo rádiová spoušť)
- přechodové ND filtry jsou velmi potřebné, pokud je nevlastníte, doporučuji si je půjčit
- boty do terénu a igelitovou tašku na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit (gumáky nebudou potřeba)
Cinque Terre

Lektor

Emil Čelustka, Fotografie z Toskánska, //tuscany.photos/emil-celustka.html

Cena

6.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování v rámci workshopu, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu a ukázky prací lektora.
Cena neobsahuje: Dopravu v rámci workshopu, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý z účastníků sám.

Po registraci obdržíte výzvu k úhradě ve výši 1.000 Kč. Provedením této platby bude vaše registrace kompletní a vaše místo na workshopu jisté. K doplacení ceny workshopu budete vyzváni měsíc před konáním workshopu.

Doprava vozem

Cestovat můžete vlastním vozem, ale s ohledem na vzdálenost a náklady doporučuji spolujízdu. K dispozici jsou 3 místa u mě ve voze a domluvíme i druhý vůz. Přesné podmínky spolujízdu si musíte dohodnout s majitelem vozidla. Najedeme téměř 3.000 km a náklady bývají do 4.000 Kč na hlavu.

Kdo pojede se mnou: Před vlastním odjezdem vybírám 4.000 Kč jako zálohu na spolujízdu. Záloha bude předmětem výúčtování.

Doprava letecky

Cestovat můžete i letecky na mezinárodní letiště v Pise. Na letišti si půjčíte vůz a posledních cca. 100 km ujedete za necelé 2 hodiny. Pro tento případ je ideální, pokud budete alespoň dva.

Možná ale nechcete vůbec řídit. Proto je možné dohodnout i variantu, kdy skupinu maximálně 7 fotografů vyzvednu na letišti v Pise a po celou dobu workshopu vás budu vozit v 8 místné dodávce. Termín a podmínky je třeba dohodnout individuálně dopředu.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťuji rezervaci ubytování ve vhodné lokaci v rámci Cinque Terre či v některé z okolních vesniček. Většina fotografických lokací je s dojezdem do 30 minut. V ubytování bývají obvykle dvoulůžkové pokoje a k dispozici je vybavená kuchyňka. Cena za nocleh bývá do 50 € za noc, 5 nocí za 250 €.

Částku za ubytování je obvykle třeba zaplatit po příjezdu v hotovosti v eurech. O podrobnostech a přesné ceně budete informováni před odjezdem.

Stravování

Snídat budeme až po ranním focení z vlastních zásob a budete mít možnost si nakoupit u pekaře a v obchodě. Obědy a večeře v restauraci nebo si něco uvaříme. Všechno potřebné se dá v Itálii koupit často levněji než v Česku.

Cinque Terre

Storno

V životě se může stát spousta věcí a proto je třeba znát i podmínky případného storna.

Platba na potvrzení registrace ve výši 1.000 Kč je nevratná. Dobrou zprávou ale je, že pokud se rozhodnete pro jiný z nabízených termínů workshopů v Toskánsku či Cinque Terre, vaši registraci bezplatně převedu na zvolený workshop a termín. O nic tak nepřijdete.

Pokud jste na základě druhé již výzvy doplatili do celé ceny za workshop, tj. storno provádíte v posledních 30 dnech před odjezdem, budu nucen z ceny workshopu odečíst částku za váš podíl na ubytování (do 250€) a zbývající částka vám vrátím. Pouze v případě, že se podaří uvolněné místo obsadit jiným účastníkem, budu vám moci nabídnout přeregistraci na jiný termín (včetně celé zaplacené částky) nebo vrácení celého doplatku. Tuto službu vám ale nemohu zaručit.

Pokud na výzvu o doplatek ceny workshopu v následujících 10 dnech nezareagujete a neprovedete platbu doplatku, budu nucen to považovat za storno vaší rezervace a místo na workshopu nabídnu jinému účastníkovi. V takovém případě částka 1.000 Kč propadá.

Snad vám tyto řádky usnadní rozhodování a plánování focení..

Něco navíc?

Roky jezdím do Itálie a především do Toskánska fotit s kamarády a nechci na tom nic měnit. Plány probíráme společně a navštívit můžeme i místa, která jste si vyhlédli a která nejsou na programu. A protože v běžném životě denně vařím, převážně italskou kuchyni, tak pro přátele rád uvařím i v Cinque Terre. Chápu, každý se trochu bojí a nechce to riskovat, ale zatím všichni byli velmi příjemně překvapení a nakonec jsem pokaždé rozdával recepty. Tak seberte trochu odvahy a zbytečné zásoby nechte doma. Navíc, vaření časově i finančně mnohem méně náročné než návštěva restaurace. Porce za 3€..

A pokud si budete přát, můžeme vyrazit o den dřív na noc tak, aby jsme v Ligurii byli už ráno. Budeme sice unavení po cestě celou noc, ale získáme tak navíc i skoro celý den. A ten je pro vás zdarma..

Registrace

Vyberte požadovaný termín:
Cinque Terre
Copyright © 2004 - 2022 Emil Čelustka