Home Nejnovější Galerie Blog Workshop Cinque Terre Workshop Toskánsko Kontakt

Fotografický workshop Cinque Terre

Itálie je nádherná zem a jedním z jejích klenotů je i jedinečná malá oblast na skalnatém a strmém pobřeží Ligurie zvaná Cinque Terre. Pět městeček, která se v roce 1997 dostala na seznam světového dědictví UNESCO.
Toskánsko

Co vám ukážu?

Navštívíme všechna městečka Cinque Terre, ale také Portovenere a přístav La Spezia. V každém z městeček Cinque Terre budeme fotit nejméně jedno ráno či večer.

A proč právě se mnou?

Ligurie sousedí s Toskánskem a oblast Cinque Terre byla součástí několika mých cest do Toskánska i francouzské Provence. Oblast jsem si rychle zamiloval a rád se do ní vracím. Opakovaně pro mě byla inspirací, pořídil jsem zde spoustu zajímavých fotografií a seznámil se s mnoha zajímavými lidmi. A právě v tom je fotografování v Cinque Terre velmi odlišné od fotografování v Toskánsku.

V rámci teoretické části vám ukážu jak se připravovat na fotografické expedice s pomocí internetu. Ukážu vám fotografie jednotlivých lokalit a společně rozebereme jejich přednosti i případné nedostatky. Ukážu vám také, jak fotografie zpracovávám.

Termíny

10. - 15. května 2022
23. - 28. září 2022

Předpokládaný program

1. den: sraz v 15:00 u ubytování, ubytování, večerní focení
2.-5. den: ranní focení, návštěvy městeček Cinque Terre, večerní focení
6. den: ranní focení, odjezd

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektivy prakticky jakéhokoli rozsahu, využijeme jak širokoúhlá tak dlouhá skla (nezapomeňte doma sluneční clonu/y!)
- pořádný stativ a kabelová spoušť (může nahradit IR, BT nebo rádiová spoušť)
- přechodové ND filtry jsou velmi potřebné, pokud je nevlastníte, doporučuji si je půjčit
- boty do terénu a igelitovou tašku nebo pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit (gumáky nebudou potřeba)
Toskánsko

Lektor

Emil Čelustka, Fotografie z Toskánska, //tuscany.photos/emil-celustka.html

Cena

6.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování v rámci workshopu, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu a ukázky prací lektora.
Cena neobsahuje: Dopravu v rámci workshopu, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý z účastníků sám.

Doprava vozem

Cestovat můžete vlastním vozem, ale s ohledem na vzdálenost a náklady doporučuji spolujízdu. K dispozici jsou 3 místa u mě ve voze a domluvíme i druhý vůz. Přesné podmínky spolujízdu si musíte dohodnout s majitelem vozidla. Najedeme téměř 3.000 km a náklady bývají do 4.000 Kč na hlavu.

Kdo pojede se mnou: Před vlastním odjezdem vybírám 4.000 Kč jako zálohu na spolujízdu. Záloha bude předmětem výúčtování.

Doprava letecky

Cestovat můžete i letecky na mezinárodní letiště v Pise. Na letišti si půjčíte vůz a posledních 160 km ujedete za necelé 3 hodiny. Pro tento případ je ideální, pokud budete alespoň dva.

Možná ale nechcete vůbec řídit. Proto je možné dohodnout i variantu, kdy skupinu maximálně 7 fotografů vyzvednu na letišti v Pise a po celou dobu workshopu vás budu vozit v 8 místné dodávce. Termín a podmínky je třeba dohodnout individuálně dopředu.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťuji rezervaci ubytování ve vhodné lokaci v rámci Cinque Terre či v některé z okolních vesniček. Většina fotografických lokací je s dojezdem do 30 minut. V ubytování bývají obvykle dvoulůžkové pokoje a k dispozici je vybavená kuchyňka. Cena za nocleh bývá do 50 € za noc, 5 nocí za 250 €.

Částku za ubytování je obvykle třeba zaplatit po příjezdu v hotovosti v eurech. O podrobnostech a přesné ceně budete informováni před odjezdem.

Stravování

Snídat budeme až po ranním focení z vlastních zásob a budete mít možnost si nakoupit u pekaře a v obchodě. Obědy a večeře v restauraci nebo si něco uvaříme. Všechno potřebné se dá v Itálii koupit často levněji než v Česku.

Toskánsko

Storno

Poslední roky je situace odlišná a proto i storno podmínky ještě letos na jaře jiné. Pokud se zaregistrujete, obdržíte pouze poděkování a potvrzení registrace, nikoli výzvu k úhradě. Cca. 14 dní před odjezdem všechny přihlášené zkontaktuju telefonicky a v případě pro cestu vhodné situace vám obratem pošlu výzvu k úhradě. Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete necestovat, žádný problém, regisraci jen zruším.

Prosím vezměte na vědomí, že s ohledem na výše uvedené podmínky vám nebudu schopen sdělit, kde budeme ubytovaní ani žádné další detaily týkající se ubytování. Vše se koncentruje do posledních dní před plánovaným odjezdem a rezervaci ubytování provedu až opravdu na poslední chvíli, podle skutečného počtu účastníků. Nemusíte se ale bát, dělám to tak celý život a vždy jsme byli spokojení.

Snad vám tyto řádky usnadní rozhodování a plánování focení..

Něco navíc?

Roky jezdím do Itálie a především do Toskánska fotit s kamarády a nechci na tom nic měnit. Plány probíráme společně a navštívit můžeme i místa, která jste si vyhlédli a která nejsou na programu. A protože v běžném životě denně vařím, převážně italskou kuchyni, tak pro přátele rád uvařím i v Cinque Terre. Chápu, každý se trochu bojí a nechce to riskovat, ale zatím všichni byli velmi příjemně překvapení a nakonec jsem pokaždé rozdával recepty. Tak seberte trochu odvahy a zbytečné zásoby nechte doma. Navíc, vaření časově i finančně mnohem méně náročné než návštěva restaurace. Porce za 3€..

A pokud si budete přát, můžeme vyrazit o den dřív na noc tak, aby jsme v Ligurii byli už ráno. Budeme sice unavení po cestě celou noc, ale získáme tak navíc i skoro celý den. A ten je pro vás zdarma..

Registrace

Vyberte požadovaný termín:
Toskánsko
Copyright © 2004 - 2022 Emil Čelustka