HomeGalerieBlogWorkshop Cinque TerreWorkshop ToskánskoWorkshop Moravské Toskánsko ↗Dárkové poukazyKontakt

Fotografický workshop Cinque Terre

Itálie je nádherná zem a jedním z jejích klenotů je i jedinečná malá oblast na skalnatém a strmém pobřeží Ligurie zvaná Cinque Terre. Pět městeček, která se v roce 1997 dostala na seznam světového dědictví UNESCO.

Romantická městečka Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare jsou cílem mnoha zamilovaných, turistů a samozřejmě i fotografů.
Vernazza, Cinque Terre

Co vám ukážu a co vás naučím?

Navštívíme všechna městečka Cinque Terre, ale také přístav Portovenere, vojenský přístav La Spezia i malebné letovisko Levanto. V každém městečku Cinque Terre s přístavem strávíme jedno odpoledne a večer fotografováním.

Naučím vás komponovat a pořizovat fotografie ze stativu, s celoplošnými a přechodovými ND filtry, dálkovou spouští, na dlouhý čas. A ukážeme si, jak tato technika dokáže z fotografie odstranit většinu lidí.

V rámci teoretické části vám ukážu jak se připravuji na fotografické expedice s pomocí internetu. Společně si projdeme fotografie z lokalit, na kterých budeme fotit, a rozebereme jejich přednosti i nedostatky. Ukážu vám také, jak fotografie zpracovávám.

A proč právě se mnou?

Ligurie sousedí s Toskánskem a oblast Cinque Terre byla součástí několika mých cest do Toskánska i francouzské Provence. Oblast jsem si rychle zamiloval a rád se do ní vracím. Opakovaně pro mě byla inspirací, pořídil jsem zde spoustu zajímavých fotografií a seznámil se s mnoha zajímavými lidmi.

V posledních letech jedzdím do Cinque Terre fotit 2x ročně a stále se neúnavně se věnuji objevování nových zákoutí, odkud je možné městečka fotit. Když se detailně podíváte na některé mé fotografie, zjistíte, že nejsou pořízené z turistických stezek tak jako většina jiných. A já vás na ta místa vezmu a budeme z nich společně fotit.

Budeme malá skupinka, maximálně 5 účastníků. A budete mít dost prostoru na všechny vaše dotazy.

Termíny

1. - 6. října 2024

Předpokládaný program

1. den: sraz v 15:00 (v říjnu 14:30), ubytování, podvečerní a večerní focení
2. - 5. den: ráno osobní volno, dopoledne výuka, oběd, návštěvy městeček Cinque Terre, podvečerní a večerní focení
6. den: ukončení workshopu, odjezd domů

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- širokoúhlé a standardní objektivy, především pro pokrytí rozsahu 12-100mm (výjimečně až 200mm)
- stabilní stativ a dálková spoušť (kabelová, IR, BT nebo wifi spoušť)
- přechodové a celoplošné ND filtry - jsou velmi potřebné, pokud je nevlastníte, doporučuji si je půjčit
- dostatečně pevné boty do lehkého terénu (gumáky nebudou potřeba)

Fyzická náročnost

Narozdíl od Toskánska je Cinque Terre o každodenním chození pěšky. Převýšení od místa parkování v žádném městečku není větší než 110 výškových metrů a vzdálenost jedním směrem je 1 km, u nejvzdálenějšího parkoviště 1,6 km. Pokud by pro vás tyto výšky a vzdálenosti měly být problémem, existuje řešení v podobě užití místního autobusu či vlaku. Jízdní řády se ale každý rok mění a tak případné omezení s vámi rád proberu telefonicky či mailem.

Manarola, Cinque Terre

Lektor

Emil Čelustka, Galerie Cinque Terre

Cena

6.990 Kč
Cena obsahuje:
- 5x odpolední, večerní a noční focení
- ranní focení na přání
- návštěvy fotolokací a městeček během dne
- odborné vedení při fotografování
- osobní konzultace v průběhu focení
- přednášku o teorii fotografování
- přednášku o stativech
- přednášku o managementu fotografií
- přednášku a ukázku zpracování fotografií
- odhalování manipulovaných fotografií
- praktický seznam balení
Cena neobsahuje:
- dopravu do místa konání
- dopravu během workshopu
- náklady na ubytování ani místní poplatky
- stravu ani nápoje
- cestovní pojištění
Jaký je postup:
- ihned budete vyzváni k úhradě zálohy 1.000 Kč
- úhrada zálohy vám zajistí místo na workshopu
- 30 dnů před WS budete vyzváni k úhradě 5.990 Kč
- při registraci v posledních 6 týdnech před konáním workshopu budete vyzváni rovnou k úhradě celé čásky

Doprava

Můžete cestovat vlastním vozem, ale jsou tu i jiné možnosti. Více informací...

Spolujízda:
Najedeme téměř 3.000 km a náklady bývají okolo 4.000 Kč na hlavu v plně obsazeném voze. Přesné podmínky spolujízdy si musíte dohodnout s majitelem vozidla.
K dispozici jsou 3 místa u mě ve voze. Před odjezdem vybírám 4.000 Kč jako zálohu na spolujízdu. Záloha bude předmětem výúčtování.
Letecky:
Cestovat můžete i letecky na mezinárodní letiště v Pise. Na letišti si půjčíte vůz a posledních 100 km ujedete za necelé 2 hodiny. Alternativou k půjčení vozu je pokračovat vlakem do stanice La Spezia, kde vás nejpozději hodinu před začátkem workshopu vyzvednu.
Dodávkou:
Možná ale nechcete vůbec řídit. Je možné, že skupinu maximálně 7 fotografů vyzvednu v Česku nebo na letišti v Pise a po celou dobu workshopu vás budu vozit v 8 místné dodávce. Termín a podmínky je třeba dohodnout individuálně předem.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťuji rezervaci ubytování ve vhodné lokaci v rámci Cinque Terre či v některé z okolních vesniček. Většina fotografických lokací je s dojezdem do 30 minut. V ubytování bývají obvykle dvoulůžkové pokoje a k dispozici je vybavená kuchyňka. Cena za nocleh bývá okolo 50 € za noc, 5 nocí za 250 €. Single na pokoji může být až za dvojnásobek ceny.

Protože neznám dopředu ani počet účastníků ani složení skupiny či individuální požadavky, ubytování vybírám až po zaplacení plné ceny workshopu. O podrobnostech a přesné ceně budete informováni před odjezdem.

Stravování

První snídaně z vlastních zásob, na další dny budete mít možnost si nakoupit u pekaře a v obchodě. Obědy a večeře v restauraci nebo si něco uvaříme sami. Všechno potřebné se dá v Itálii koupit často levněji než v Česku.

Vernazza, Cinque Terre

Storno

V životě se může stát spousta věcí a proto je dobré znát i podmínky případného storna. Více informací...

Pokud jste doplatek ještě neuhradili:
Platba na potvrzení registrace ve výši 1.000 Kč je nevratná. Pokud se nemůžete v zamýšleném termínu zúčastnit a rozhodnete se pro účast na jiném mém workshopu či termínu, vaši registraci i se zaplacenou zálohou bezplatně převedu na nový termín. O nic tak nepřijdete.
Pokud na výzvu o doplatek nereagujete:
Pokud na výzvu o doplatek ceny workshopu v následujících 10 dnech nezareagujete a neprovedete platbu doplatku, budu nucen to považovat za storno vaší rezervace a místo na workshopu nabídnu jinému účastníkovi. V takovém případě částka 1.000 Kč propadá.
Pokud jste doplatek už uhradili:
Pak storno provádíte v posledních 30 dnech před odjezdem a já budu nucen z ceny workshopu odečíst částku za váš podíl na ubytování. Kladný rozdíl vám vrátím, záporný rozdíl po vás budu požadovat doplatit. Pro tyto případy doporučuji sjednání komerčního pojištění storna cesty.

Něco navíc?

Jsem otevřený vašim nápadům. Plány probíráme společně a navštívit můžeme i místa, která jste si vyhlédli a která nejsou na programu. A protože v běžném životě denně vařím, převážně italskou kuchyni, tak pro vás rád uvařím i v Cinque Terre. Chápu, každý se trochu bojí a nechce to riskovat, ale zatím všichni byli velmi příjemně překvapení a nakonec jsem pokaždé rozdával recepty. Tak seberte trochu odvahy a zbytečné zásoby nechte doma. Navíc, vaření je časově i finančně mnohem méně náročné než návštěva restaurace. Porce za 4€..

A pokud si budete přát, můžeme vyrazit o den dřív na noc tak, aby jsme v Toskánsku či Ligurii byli už ráno. Budeme sice unavení po cestě celou noc, ale získáme tak skoro celý den navíc. A ten je pro vás zdarma..

Zapůjčení fotografického vybavení

Jsem připraven vám zapůjčit potřebné fotografické vybavení. I když v popisu nabídky převažují teleobjektivy, které v Cinque Terre nebudeme potřebovat, najdete tam tělo Canon nebo stabilní stativy pro různě vysoké postavy. K dispozici je i spousta dalších užitečných věcí a drobností, které na stránce popsány nejsou. Ptejte se.

Více na Zapůjčení fotografické techniky. Pokud máte o službu zájem, uděláte nejlépe, pokud připíšete vzkaz do poznámky k registraci.

Registrace

Cinque Terre
Copyright © 2004 - 2024 Emil Čelustka
Informace o ochraně osobních údajů a užití cookies